NR 8
Rewizor w kresowym miasteczku, sygn. p. d.: J. Kotowski
Olej, płótno
68.00 x 137.00 cm
sygn. p. d.: J. Kotowski
Jan Kotowski (1885 - 1960) -
Malarz i rysownik. Studia artystyczne odbyłw krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Leona Wyczółkowskiego. Tworzył głównie pejzaże, na których przedstawiał sanny, zaprzęgi końskie, sceny batalistyczne, życie mieszkańców wsi i małych miasteczek.