NR 8

Jan Kotowski (1885 - 1960)

Rewizor w kresowym miasteczku, sygn. p. d.: J. Kotowski

Olej, płótno
68.00 x 137.00 cm

sygn. p. d.: J. Kotowski

Cena wywoławcza: 14000 zł

Jan Kotowski (1885 - 1960) -
Malarz i rysownik. Studia artystyczne odbyłw krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Leona Wyczółkowskiego. Tworzył głównie pejzaże, na których przedstawiał sanny, zaprzęgi końskie, sceny batalistyczne, życie mieszkańców wsi i małych miasteczek.