NR 9

Józef Marek (1922 - 2020)

Portret malarki Danuty Kluzowej

Olej, płótno
100.00 x 70.00 cm

sygn. i dat. l.d.: Marek/57

Cena wywoławcza: 5200 zł

Portret Danuty Leszczyńskiej-Kluzy - malarki, rysowniczki i graficzki, a także wzoru kobiecości i seksapilu w artystycznym środowisku Krakowa lat 50. i 60.
Lit.: Katalog wystawy „Józef Marek. Lata 50. i 60.”, Kraków 2005, s. 10.
WYSTAWY
Praca wystawiana: TPSP w Krakowie 1957, Kraków, Galeria Nautilus 2005.
WYSTAWY
Józef Marek (1922 - 2020) - Malarz i rzeźbiarz. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uzyskując w 1952 dyplom w pracowni prof. X. Dunikowskiego. Od debiutu na wystawie plastyki krakowskiego okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków w 1952 aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym, wziął udział w kilkuset wystawach sztuki polskiej w kraju i za granicą. Uczestniczył w wielu konkursach na projekty rzeźb...