NR 1

Jerzy Kossak (1886 - 1955)

Głowa konia, 1945

Olej, sklejka
40.00 x 36.00 cm

sygn. p. d.: Jerzy Kossak 45

Cena wywoławcza: 9800 zł *

Na odwrocie faksymile podpisu z potwierdzeniem autentyczności pracy przez Jerzego Kossaka.
Jerzy Kossak (1886 - 1955) - Kossak Jerzy (1886-1955): malarz; syn Wojciecha, wnuk Juliusza, brat M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i M. Samozwaniec; studiował w pracowni ojca i dziadka; pracował w Krakowie; w czasie I wojny światowej służył w armii austriackiej; realizował głównie kompozycje batalistyczne, m.in. o tematyce napoleońskiej (Żołnierze Wielkiej Armii, ok.1930; Napoleon nad rzeką, 1927) oraz legionowej...