NR 22

Friedrich August Tittel (1782 - 1836)

Panorama Karkonoszy widziana z okolic Kowar, 1823

Akwaforta ręcznie kolorowana
20.70 x 50.50 cm

sygn.. pł. p.d.: gez. U. rad. F. A. Tittel in Schmiedberg.

Cena wywoławcza: 1500 zł

Friedrich August Tittel (1782 - 1836) - urodzony w Saksonii, studiował w Dreźnie u Antona Zingga; miłośnik i znawca Karkonoszy; w 1809 osiadł w Kowarach.