PROWENIENCJA
Praca pochodzi z dużego zespołu rysunków i szkiców olejnych Teodora Stachowicza, rozsprzedanego w lata 90. XX w.
STAN ZACHOWANIA
W górnej części 1-centymetrowe naddarcie.
Teodor Stachowicz (1800 - 1873) -
Teodor Baltazar Stachowicz był synem malarza Michała Stachowicza, wnukiem Stanisława Stachowicza - krakowskiego drukarza i księgarza. Malarstwo studiował pod kierunkiem ojca, w 1820 podjął studia w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, ukończył je w 1825 r., dzięki zapisowi testamentowemu Sebastiana Sierakowskiego.