NR 25

Stanisław Wyspiański (1869 - 1907)

Żywioł ognia, 1897

Druk artystyczny
36.00 x 7.00 cm

Cena wywoławcza: 800 zł

Kompozycja z cyklu „Żywioły". Rzadka odbitka z epoki zaginionego szkicu do polichromii w kościele OO. Franciszkanów w Krakowie. Plansza po konserwacji.
I. Kossakowska, Narodziny nowoczesnej grafiki polskiej, s. 191.
Stanisław Wyspiański (1869 - 1907) - Malarz, i dramatopisarz.W Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie studiował pod kierunkiem F. Cynka i W. Łuszczkiewicza. JEden z najważniejszych artystów okresu Młodej Polski.