NR 26

Stanisław Wyspiański (1869 - 1907)

Projekt skrzynki ogłoszeniowej do krakowskiego Domu Towarzystwa Lekarskiego, 1904

Ołówek, kredka, bibuła
22.00 x 30.50 cm

sygn. l.d. kredką SW 1904; autorski opis i pomiary

Cena wywoławcza: 4000 zł

Dom Lekarski uroczyście otwarto 2 marca 1905.
STAN ZACHOWANIA
brak części l.g. narożnika
STAN ZACHOWANIA
brak części l.g. narożnika
Stanisław Wyspiański (1869 - 1907) - Malarz, i dramatopisarz.W Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie studiował pod kierunkiem F. Cynka i W. Łuszczkiewicza. JEden z najważniejszych artystów okresu Młodej Polski.