NR 29

Odo Dobrowolski (1883 - 1917)

Brama floriańska w nocy [nokturn krakowski], 1912

Pastel, papier
63.00 x 50.00 cm

sygn. l. d.: Odo Dobrowolski

Cena wywoławcza: 7000 zł

STAN ZACHOWANIA
uszkodzona rama (odpryski dekoracji), niewielkie pęknięcie papieru l.ś.
STAN ZACHOWANIA
Odo Dobrowolski (1883 - 1917) - Dobrowolski Odo (1883-1917): malarz i grafik; studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie; w l. 1908-09 mieszkał w Paryżu (studiował w pracowni J. Styki), później w Monachium i we Lwowie, w 1915 wyjechał do Rosji; malował pejzaże miejskie, zwłaszcza akwarelą, pastelem i gwaszem (Comedie Francaise w Paryżu, ok. 1909; Śnieg nad Sekwaną, ok. 1910; Ulica w Paryżu, 1921), tworzył rysunki...