NR 30

Jadwiga Gałęzowska (1876 - 1948)

Droga przez brzezinę, przed 1914

Ołówek, papier
23.00 x 20.40 cm

sygn.. oł. p.d.: JMG.

Cena wywoławcza: 600 zł

STAN ZACHOWANIA
Rysunek naklejony na tekturę; na odwrocie dedykacja autorska, jej zapiski i naklejka z wystawy.
STAN ZACHOWANIA
Jadwiga Gałęzowska (1876 - 1948) -
Malarka, miniaturzystka, córka malarza Adama Malinowskiego. Kształciła się między innymi w krakowskiej szkole malarstwa Teofilii Certowicz, uczęszczała również na kurs malarstwa do A. Baranieckiego. Swe malarskie studia kontynuowała w Monachium, pod kierunkiem węgierskiego artysty S. Hollósy`ego, oraz w 1903 roku w Akademii Colarossi w Paryżu....