NR 32

Józef Mehoffer (1869 - 1946)

Szlachcic [Ksawery Pusłowski], lata 20. XX w.

Ołówek, papier
38.00 x 31.00 cm

nie sygn.

Cena wywoławcza: 3000 zł

Rysunek z cyklu „Czarkowy 1914 - Moskwa 1918" zamówionego przez znanego kolekcjonera i miłośnika sztuki.
Józef Mehoffer (1869 - 1946) -
Malarz, czołowy reprezentant sztuki Młodej Polski, jeden z najważniejszych artystów polskich, przedstawiciel symbolizmu i secesji; studiował prawo na UJ i malarstwo w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie (u W. Łuszczkiewicza i J. Matejki) oraz École des Beaux-Arts i Academié Colarossi w Paryżu; pracował w Paryżu i Szwajcarii; odbył podróże...