NR 33

Władysław Skoczylas (1883 - 1934)

Cmentarzyk wojenny, 1923

Sucha igła
29.40 x 23.80 cm

nie sygn.

Cena wywoławcza: 2000 zł

M. Sitkowska, Władysław Skoczylas, Warszawa 2015, poz. 90.
STAN ZACHOWANIA
Na odwrocie zapiski.
STAN ZACHOWANIA
Na odwrocie zapiski.
Władysław Skoczylas (1883 - 1934) - Grafik drzeworytnik, malarz, jeden z najważniejszych artystów okresu międzywojennego, twórca nowoczesnego drzeworytnictwa w Polsce. Był współzałożycielem i członkiem ugrupowania Formistów, Rytmu, współorganizował Instytut Propagandy Sztuki; z grona jego wychowanków wywodzili się założyciele grupy Ryt; wielokrotnie wystawiał swe prace na ekspozycjach w kraju i za...