NR 35
Podgórska wioska, lata 20. XX w.
Akwarela, papier
35.00 x 50.00 cm
sygn.. p.d.: Stefan Filipkiewicz
STAN ZACHOWANIA
ubytki lewego marginesu.
Stefan Filipkiewicz (1879 - 1944) -
Malarz i grafik, przedstawiciel tzw. szkoły Stanisławskiego; studiował w krakowskiej ASP (m.in. u L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego); w okresie I wojny światowej służył w Legionach; był członkiem Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka”; malował głównie pejzaże górskie i nadmorskie, realizował również martwe natury, zwłaszcza kwiaty, często zestawiane z porcelaną;...