NR 36

Tytus Czyżewski (1880 - 1945)

Wykopki [W polu], 1938

Akwarela, papier
29.00 x 39.50 cm

sygn.. l.d.: Tytus Czyżewski, Limanowa 1938.

Cena wywoławcza: 3000 zł

Tytus Czyżewski (1880 - 1945) - Pisarz, malarz, krytyk sztuki; jeden z ważniejszych twórców 1. połowy XX w.; działał w ruchu awangardowym; w grupie Formistów (1919-22), której zasady opracowywał; jako malarz początkowo związany był z futurystami, poszukiwał możliwości znacznego uproszczenia kompozycji przy jednoczesnym jej zdynamizowaniu, czemu służyć miała całkowita geometryzacja przedstawień; równocześnie...