NR 38
Mezzotinta
28.00 x 38.00 cm
sygn.. oł. p.d.: K. Dzieliński 1939.
STAN ZACHOWANIA
Zakwaszenia papieru; w dolnej części uzupełniony margines, bez szkody dla odbitki.
Kazimierz Dzieliński (ok. 1894 - 1955) -
Malarz i grafik; absolwent krakowskiej ASP, uczeń J. Mehoffera i J. Wojnarskiego. Twórczość Kazimierza Dzielińskiego obejmuje malarstwo olejne, akwaforty, akwatinty, przedmiotami które zajmowały artystę była martwa natura, pejzaże, portret. W ostatnich latach życia malarz część dzieł poświęcił tematyce wojennej.