NR 39

Stanisław Raczyński (1903 - 1982)

Koszykówka, przełom lat 40. I 50. XX w.

Drzeworyt
19.50 x 12.50 cm

sygn.. oł. p.d.: St. Raczyński.

Cena wywoławcza: 300 zł

Stanisław Raczyński (1903 - 1982) -
Malarz i grafik, scenograf; studiował w krakowskiej ASP, naukę uzupełniał w Paryżu i we Włoszech; był scenografem teatrów Krakowa i Poznania; uprawiał głównie drzeworyt, pozostając pod wpływem Władysława Skoczylasa.