NR 41
Bogna [Krasnodębska-Gardowska], 1948
Litografia barwna
30.00 x 48.00 cm
sygn. oł. p.d.: Konrad Srzednicki, l.d. tytuł i datowanie.
Wym. planszy: 48 x 63 cm.Odbitka próbna. Portret artystki, z którą Srzednicki współpracował w Grupie 9 Grafików.
STAN ZACHOWANIA
Uszkodzenie lewego marginesu (wycięty trójkąt montażowy), poza kompozycją.
Konrad Srzednicki (1894 - 1993) -
Grafik, mistrz litografii i technik miedziorytniczych. Studiował w szkole Konrada Krzyżanowskiego w Warszawie i w warszawskiej ASP (u Tadeusza Pruszkowskiego i Władysława Skoczylasa).