NR 46

Lucjan Mianowski (1933 - 2009)

Uszanuj tajemnicę istnienia jednostki Ludzkiej, 1973

Litografia barwna, papier
91.50 x 61.00 cm

sygn. oł. p. d.: Lucjan Mianowski 73; l. d.: Epr. d' a

Cena wywoławcza: 1200 zł *

Lucjan Mianowski 1933-2009 [katalog wystawy] , Galeria Miejska Arsenał, Poznań 2011, s. 147. poz. 163
Lucjan Mianowski. Grafika lata 60. i 70., Galeria Pod Rejentem, Kraków 2007, kat. s. nlb. (il.).
WYSTAWY
2007 - Lucjan Mianowski. Grafika lata 60. i 70., Galeria Pod Rejentem, Kraków
2011 - Lucjan Mianowski 1933-2009, Galeria Miejska Arsenał, Poznań
WYSTAWY
Lucjan Mianowski (1933 - 2009) -
Grafik, malarz; studiował w krakowskiej ASP i w École des Beaux-Arts w Paryżu. Jeden z pierwszych polskich artystów, który w swojej sztuce korzystał z doświadczeń pop-artu, uznawany jest za mistrza barwnej litografii. W latach 60. i 70. uczestniczył w najbardziej prestiżowych światowych konkursach graficznych, festiwalach oraz...