NR 60

Toyokuni I (Utagawa Toyokuni)

Scena z teatru kabuki

Drzeworyt barwny
35.80 x 26.00 cm

Cena wywoławcza: 500 zł

Artysta znany jako Toyokuni I, jeden z największych mistrzów ukiyo-e. Drugi mistrz szkoły Utagawa w Edo (Tokio ), dzięki któremu stała się ona najważniejszą szkołądrzeworytu barwnego w XIX wieku w Japonii. Jego uczniami byli Utagawa Kunisada oraz Utagawa
Kuniyoshi.
STAN ZACHOWANIA
Ślady starej konserwacji.
Kuniyoshi.
STAN ZACHOWANIA
Ślady starej konserwacji.
Toyokuni I (Utagawa Toyokuni) - Japoński drzeworytnik, znanym przede wszystkim ze scen teatru kabuki.