NR 63

Kunisada (Toyokuni III Kunisada)Hiroshige Utagawa (Hiroshige Andō),

Książę Genji oglądający górę Fuji w śniegu, 1859

Dyptyk. Drzeworyt barwny

Cena wywoławcza: 1800 zł

sygnatura: lewa plansza Hiroshige ga, prawa plansza: ōju Toyokuni ga w kartuszu toshidama, wydawca: Aito, pieczęcie cenzorskie kiwame.

Scena ilustrująca jeden z epizodów sławnej powieści Książę Genj napisanej na początku XI w. przez japońska arystokratkę Murasaki Shikibu. Autorem postaci jest Toyokuni III (Utagawa Kunisada), a pejzażu Hiroshige II

Kunisada (Toyokuni III Kunisada) - PRZEJDŹ DO KARTY ARTYSTYHiroshige Utagawa (Hiroshige Andō),
- PRZEJDŹ DO KARTY ARTYSTY