NR 64
Scena nocna w Yoshiwara, słynnej dzielnicy czerwonych latarni w Edo (Tokio), poł. XIX w.
Dyptyk. Drzeworyt barwny
Cena wywoławcza:
1200 zł
wym.: 354 x 245 ; 354 x 245 mm; sygnatura w kartuszu toshidama, lewa plansza: Hanabusa Ittai Kunisada kin ga, prawa plansza: Kunisada ga, pieczęcie cenzorskie kiwame.
Słynne kurtyzany najwyższej rangi, oiran, spacerują po głównej ulicy Yoshiwara. Ich imiona pojawiają się w niewielkich kartuszach.
Utagawa Kunisada (1786 - 1865) -