NR 10

Janina Muszanka-Łakomska (1920 - 1982)

Postaci

Olej, płótno
93.00 x 70.00 cm

nie sygn.

Janina Muszanka-Łakomska (1920 - 1982) - Malarka. Studia odbyła w Krakowie w Instytucie Sztuk Pięknych (wydział włókienniczy) oraz na Akademii Sztuk Pięknych (malarstwo) w pracowni Fryderyka Pautscha, Wojciecha Weissa oraz Jerzego Fedkowicza. Żona malarza krakowskiego Tadeusza Łakomskiego. Wieloletni wykładowca na ASP w Krakowie. Odbyła liczne podróże artystyczne, m.in.: do Turcji, Austrii i na Bałkany. Malowała...