NR 13

Zbigniew Makowski (1930 - 2019)

Quiesce hac nocte [Uspokój się dziś wieczorem], 1973

Akryl, płótno
46.00 x 92.00 cm

sygn. l. g.: Zbigniew Makowski fecit hic IX 1973 quiesce hac nocte; na odwrocie nalepka szwajcarskiej galerii sztuki „Galerie Alice Pauli" z Lozanny.

Zbigniew Makowski (1930 - 2019) - Urodzony w 1930 w Warszawie, studiował w latach 1950-56 w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Kazimierza Tomorowicza. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, jest twórcą niezwykle oryginalnych, unikatowych książek, które od początku do końca wykonuje sam, ręcznie; jest także poetą.