NR 13

Jan Świderski (1913 - 2004)

Zawoja w czerwcu

Olej, płótno
92.00 x 52.00 cm

sygn.

Jan Świderski (1913 - 2004) - Polski plastyk, twórca i teoretyk sztuki. Studiował w latach 1930–1938, kończąc najpierw Państwową Szkołę Sztuk Zdobniczych Przemysłu Artystycznego w Poznaniu, a następnie Akademię Sztuk Pięknych – Wydział Malarstwa w Krakowie. Jako ochotnik Legii Akademickiej uczestniczył w kampanii wrześniowej 1939 r., w wyniku czego okres okupacji spędził w obozie jenieckim. Po 1945 roku organizuje...