NR 14
Olej, płótno
100.00 x 80.00 cm
opisany autorsko na odwrocie
Stanisław Rodziński (1940 - 2021) -
Malarz, krytyk artystyczny; studiował w krakowskiej ASP (u E. Krchy); w l. 1972-81 prowadził pracownię malarstwa i rysunku w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, w 1981 związał się z krakowską ASP (w l. 1996-2002 rektor); w l. 80. uczestniczył w > ruchu kultury niezależnej; malarstwo R. wywodzi się z estetyki polskiego koloryzmu, należy do nurtu nowej figuracji;...