NR 14

Czesław Rzepiński (1905 - 1995)

Pejzaż, lata 70. XX w.

Olej, płótno
55.00 x 62.00 cm

sygn. p.d.: Rzepiński

Czesław Rzepiński (1905 - 1995) -
Malarz, rysownik i grafik, przedstawiciel koloryzmu; studiował w Krakowie u W. Weissa i F.S. Kowarskiego oraz w Paryżu u J. Pankiewicza; prawiał malarstwo sztalugowe, rysunek i grafikę; realizował głównie martwe natury i pejzaże, malował też kompozycje figuralne i portrety.