NR 2

Emil Krcha (1894 - 1972)

Pejzaż z kopami

olej, płótno
64.50 x 100.00 cm

sygn. p.d.: Krcha.

Cena wywoławcza: 15000 zł *

Na odwrocie potwierdzenie autorstwa przez syna artysty. Paryska praca polskiego postimpresjonisty, ucznia Teodora Axentowicza, Stanisława Kamockiego i Ignacego Pieńkowskiego, współzałożyciela ugrupowiania Zwornik.
Emil Krcha (1894 - 1972) - Polski malarz, postimpresjonista. Studiował w 1919-25 w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach Teodora Axentowicza, Stanisława Kamockiego i Ignacego Pieńkowskiego. Dzięki uzyskanemu stypendium rządowemu kontynuował studia w Paryżu w 1925 i 1927-31 oraz podróże do Holandii i Belgii. W 1922 wstąpił do Związku Polskich Artystów Plastyków. Był współzałożycielem i członek...