NR 21

Paweł Taranczewski (ur. 1940)

Martwa natura z paletą, lata 90. XX w.

Olej, płótno
65.00 x 50.00 cm

sygn. l.d. monogram wiązany PT

Cena wywoławcza: 2000 zł *

STAN ZACHOWANIA
Praca oprawiona, pochodząca bezpośrednio z rąk artysty.
STAN ZACHOWANIA
Paweł Taranczewski (ur. 1940) - Malarz, rysownik, krytyk sztuki, filozof; syn Wacława; studiował w krakowskiej ASP; wykładowca Politechniki Krakowskiej, ASP w Krakowie, Papieskiej Akademii Teologicznej oraz Akademii Ignatianum w Krakowie; tworzy w duchu różnych konwencji stylistycznych: postimpresjonizmu, fowizmu, dadaizmu, polskiego koloryzmu; maluje głównie pejzaże, a także kompozycje figuralne i martwe natury.