NR 26

Leszek Walicki (ur. 1939)

Szczęśliwe życie Bio w niespokojnym środowisku (z cyklu: „Rój bio”), 2018

Olej, płótno
60.00 x 50.00 cm

sygn. autorsko na odwrocie

Cena wywoławcza: 3500 zł

Leszek Walicki (ur. 1939) - Malarz, poeta. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni profesora Artura Nachta-Samborskiego oraz profesora Eugeniusz Eibischa w 1965 roku . Debiutował w 1965 roku w galerii Krzysztofory wystawiając swoje prace wraz z japońskim artystą Koji Kamoji. Obok malarstwa zajmuje się twórczością literacką (krótkie formy poetyckie, sentencje, myśli o sztuce i naturze)....