NR 4

Józef Marek (1922 - 2020)

Nad Wisłą (koło Krakowa), 1954

Olej, płótno
90.00 x 116.00 cm

sygn.. p. d.: Marek; opisany autorsko na odwrocie

Cena wywoławcza: 4500 zł

Józef Marek (1922 - 2020) - Malarz i rzeźbiarz. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uzyskując w 1952 dyplom w pracowni prof. X. Dunikowskiego. Od debiutu na wystawie plastyki krakowskiego okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków w 1952 aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym, wziął udział w kilkuset wystawach sztuki polskiej w kraju i za granicą. Uczestniczył w wielu konkursach na projekty rzeźb...