NR 49

Helmut Newton (Helmut Neustädter)

Pere Lachaise – Tomb of Talma, Paris, 1977

Litografia offsetowa
40.50 x 27.00 cm

sygn. oł.: H. Newton; na odwrocie faksymilowy opis autorski i datowanie.

Cena wywoławcza: 4000 zł *

Plansza z teki „Helmut Newton, Secial Collection 24 Photo Lithos", opublikowanej w 1979 przez nowojorskie wydawnictwo Congreve Pub. Co.; dystrybucja Simon and Schuster.
Helmut Newton (Helmut Neustädter) -
Niemiecko-australijski fotograf mody. Zasłynął przede wszystkim z kobiecych aktów.

Urodził się w Berlinie w Niemczech. Jego ojciec był Żydem, a matka Amerykanką. Uczęszczał do Werner von Trotschke Gymnasium i American School w Berlinie. Interesując się fotografią od najmłodszych lat, pracował dla...