NR 5

Janina Kraupe-Świderska (1921 - 2016)

Portret, 1956

Olej, płótno
100.00 x 77.50 cm

l.d. : J. Kraupe , na odwrocie opis

Janina Kraupe-Świderska (1921 - 2016) - Polska malarka współczesna; od 1957 związana z Grupą Krakowską. W twórczości Janiny Kraupe-Świderskiej zauważalny jest silny wpływ kultur Dalekiego Wschodu oraz zasad filozoficznych zen. Artystka poza malarstwem sztalugowym i ściennym zajmowała się grafiką, większość prac zawierała sceny surrealistyczne i abstrakcyjne z elementami astrologii i...