NR 8

Jan Berdyszak (1934 - 2014)

Kompozycja (Szkicownik 4), 1963

Tusz, gwasz, papier

sygn.. p. d.: Jan Berdyszak 1963

Cena wywoławcza: 3000 zł *

PROWENIENCJA
zbiory Tadeusza Chrzanowskiego.
Tadeusz Chrzanowski (1926-2006), profesor, historyk sztuki, literat, fotograf, tłumacz poezji, publicysta (m.in. paryskiej „Kultury" i „Tygodnika Powszechnego"), fotograf, wykładowca Politechniki Krakowskiej i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, przewodniczący Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa, członek krajowy korespondent PAU.
STAN ZACHOWANIA
W dolnej części kompozycji dedykacja artysty dla Tadeusza Chrzanowskiego. Na odwrociu napis: Szkicownik 4, w otoku: 18. Stan zachowania: niewielkie naddarcia marginesów.
PROWENIENCJA
STAN ZACHOWANIA
Jan Berdyszak (1934 - 2014) -
Malarz, rzeźbiarz, grafik, twórca instalacji, scenograf, teoretyk sztuki; przedstawiciel sztuki abstrakcyjnej; wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (od 1965); studiował w PWSSP w Poznaniu; od 1961 współpracował z > Teatrem Marcinek i Teatrem 5 w Poznaniu, tworzył scenografie do spektakli dla dzieci i klasyki; w l. 1966-70...