NR 11

Zygmunt Woźnowski (ur. 1925)

Gdy rzeki, lata 70. XX w.

Olej, płótno
130.00 x 107.50 cm

nie sygn.

Cena wywoławcza: 4500 zł

Zygmunt Woźnowski (ur. 1925) -
Malarz, studiował na Wydziale Konserwacji Zabytków w krakowskiej ASP, gdzie obronił dyplom w 1953 r; w pracowni Jerzego Fedkowicza; członek „Grupy Wrocławskiej” (zał. 1961 we Wrocławiu), w latach 1952 - 1981 związany był dydaktycznie z Zespołem Szkół Plastycznych we Wrocławiu.