NR 23

Wojciech Weiss (1875 - 1950)

I Wystawa Niezależnych w Krakowie, 1927

Plakat, litografia dwubarwna kredką i pędzlem
99.70 x 69.80 cm

sygn. pł. p. d.: WW

Cena wywoławcza: 3000 zł

R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, s. 52, poz. 20.
Wojciech Weiss (1875 - 1950) -
Malarz i grafik, jeden z najwybitniejszych polskich artystów 1. połowy XX w., reprezentant ekspresjonizmu; studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie (m.in. u W. Łuszczkiewicza, J. Matejki i L. Wyczółkowskiego) i w Paryżu; odbył podróże artystyczne do Paryża, Florencji i Rzymu; w 1900 na Wystawie Światowej w Paryżu; równolegle z malarstwem...