NR 26

Maciejewski Zbysław (1946 - 1999)

Portret Bardotki w kapeluszu

Akwaforta, akwatinta
37.00 x 26.00 cm

Maciejewski Zbysław (1946 - 1999) -
Malarz i rysownik. Studiował w krakowskiej ASP u W. Taranczewskiego, od 1973 był pracownikiem ASP (od 1989 profesor); nawiązywał do tradycji symbolizmu i koloryzmu oraz do dekoracyjności Młodej Polski; tworzył kompozycje figuralne pełne symboliczych odniesień, często utrzymane w tajemniczym klimacie