NR 27

Maciejewski Zbysław (1946 - 1999)

Wnętrze pracowni, ok. 1967

Akwaforta, papier
15.50 x 23.80 cm

Cena wywoławcza: 700 zł *

STAN ZACHOWANIA
Na arkuszu pieczątka poświadczająca spuściznę po artyście.
STAN ZACHOWANIA
Maciejewski Zbysław (1946 - 1999) -
Malarz i rysownik. Studiował w krakowskiej ASP u W. Taranczewskiego, od 1973 był pracownikiem ASP (od 1989 profesor); nawiązywał do tradycji symbolizmu i koloryzmu oraz do dekoracyjności Młodej Polski; tworzył kompozycje figuralne pełne symboliczych odniesień, często utrzymane w tajemniczym klimacie