NR 40

Roman Banaszewski (ur. 1932)

Przejście II, 1989

Litografia barwna
35.50 x 48.00 cm

sygn. oł. p.d., odb 11/35.

Roman Banaszewski (ur. 1932) - Malarz i grafik. W latach 1954-1959 studiował malarstwo i grafikę na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowje. Dyplom uzyskał na Wydziale Grafiki w Pracowni Litografii prof. K. Srzednickiego i w Pracowni Plakatu u prof. M. Makarewicza.