NR 42

Roman Banaszewski (ur. 1932)

Wspomnienie, 1989

Litografia barwna
45.00 x 49.00 cm

sygn. oł. p. d.: R. Banaszewski 89. Odb nr 18/50

Roman Banaszewski (ur. 1932) - Malarz i grafik. W latach 1954-1959 studiował malarstwo i grafikę na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowje. Dyplom uzyskał na Wydziale Grafiki w Pracowni Litografii prof. K. Srzednickiego i w Pracowni Plakatu u prof. M. Makarewicza.