NR 8

Teresa Rudowicz (1928 - 1994)

Bez tytułu

Monotypia, papier, płótno
65.00 x 50.00 cm

Cena wywoławcza: 12000 zł

PROWENIENCJA
Praca ze zbioru rodziny artystki. Posiada potwierdzenie autentyczności przez Mariana Warzechę
PROWENIENCJA
Teresa Rudowicz (1928 - 1994) -

Malarka; studiowała w PWSSP w Sopocie i w ASP w Krakowie u H. Rudzkiej-Cybisowej; była jednym z członków-założycieli Grupy Krakowskiej (1957); w 1960 podróżowała do Włoch, a 1971 do Nowego Jorku. Wzięła udział w wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Nowym Jorku, Mexico, Helsinkach, Kopenhadze, Paryżu, Rzymie. We wczesnych jej pracach o formach dynamicznych i...