NR 16
Akt [Po kąpieli], lata 20. XX w.
Olej, płótno naklejone na tekturę
64.00 x 45.00 cm
sygn. p.d.: St. Żurawski.
STAN ZACHOWANIA
Praca nieoprawiona.
Stanisław Żurawski (1889 - 1976) -
Polski malarz, współzałożyciel i członek Cechu Artystów Plastyków Jednoróg. Malował głównie portrety, akty kobiece i pejzaże, w tym wiele tatrzańskich i nadmorskich.