NR 18

Edmund Cieczkiewicz (1872 - 1958)

Pejzaż ze snopami, lata 30. XX w.

Olej, sklejka
36.00 x 39.50 cm

sygn. l. d.: E. Cieczkiewicz

Edmund Cieczkiewicz (1872 - 1958) - Polski artysta malarz. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Jacka Malczewskiego. Po studiach zmuszony sytuacją rodzinną podjął pracę w kolejnictwie nie rezygnując z twórczości. Malował krajobrazy górskie, sceny rodzajowe, portrety. Powstały wówczas wielkich rozmiarów obrazy zdobiące do niedawna wnętrza dworców kolejowych w Tarnowie i Nowym Sączu. Mimo ogromnej...