NR 21

Jean Peske (1870 - 1949)

Pejzaż z drzewem, lata 30. XX w.

Olej, tektura
52.00 x 39.00 cm

sygn. l. d.: Peske

Cena wywoławcza: 6000 zł
SAP, t. VII, ss.34-38
SAP, t. VII, ss.34-38
Jean Peske (1870 - 1949) -
właściwie Jan Mirosław Peszke; malarz, grafik i ilustrator. Uczeń Wojciecha Gersona. Studiował w Paryżu w Academie Julian u Benjamina Constanta i Jeana-Paula Laurensa, gdzie pozostał już do końca życia.