NR 22
Olej, tektura
30.00 x 40.00 cm
sygn. l. d.: Żurawski 1949
Stanisław Żurawski (1889 - 1976) -
Polski malarz, współzałożyciel i członek Cechu Artystów Plastyków Jednoróg. Malował głównie portrety, akty kobiece i pejzaże, w tym wiele tatrzańskich i nadmorskich.