NR 22

Stanisław Żurawski (1889 - 1976)

Pejzaż z rzeką, 1949

Olej, tektura
30.00 x 40.00 cm

sygn. l. d.: Żurawski 1949

Stanisław Żurawski (1889 - 1976) - Polski malarz, współzałożyciel i członek Cechu Artystów Plastyków Jednoróg. Malował głównie portrety, akty kobiece i  pejzaże, w tym wiele tatrzańskich i nadmorskich.