NR 9
Irena Solska jako gejsza w dramacie japońskim “Terakoya”, 1907
Tusz, kredka, ołówek, papier
42.00 x 29.50 cm
sygn. l. d.: K. Frycz.
Na odwrocie wielowątkowe szkice ołówkiem m. in.: dyrygent, kardynał Puzyna.
Praca z cyklu: Z teki Zielonego Balonika.
Karol Frycz (1877 - 1963) -
Scenograf, malarz, rysownik, jeden z najwybitniejszych scenografów polskich XX w., twórca nowoczesnej scenografii, prekursor dekoracji trójwymiarowej na polskich scenach; współzałożyciel kabaretu Zielony Balonik; profesor krakowskiej ASP.