NR 167

Hiroshige Utagawa (Hiroshige Andō)

Stacja Ejiri, 1852

Drzeworyt barwny, papier
20.80 x 15.80 cm

sygnatura: Hiroshige ga, pieczęć czerwona; dwie pieczęcie nanushi (cenzorskie), stosowane w latach 1847-1853: Hama oraz Magomi;

Cena wywoławcza: 600 zł

CENA UZYSKANA: 600 zł

 Plansza (19) z serii Jimbutsu Tokaido.

STAN ZACHOWANIA
Plansza po konserwacji, lekko przycięta.

STAN ZACHOWANIA
Hiroshige Utagawa (Hiroshige Andō) - Jeden z najbardziej znanych japońskich malarzy, grafików i twórców drzeworytów ukiyo-e. Początkowo tworzył portrety, przedstawiające głównie aktorów i kobiety, ale w późniejszych latach stał się sławny dzięki pejzażom i obrazom natury ...