NR 167
Drzeworyt barwny, papier
20.80 x 15.80 cm
sygnatura: Hiroshige ga, pieczęć czerwona; dwie pieczęcie nanushi (cenzorskie), stosowane w latach 1847-1853: Hama oraz Magomi;
Plansza (19) z serii Jimbutsu Tokaido.
STAN ZACHOWANIA
Plansza po konserwacji, lekko przycięta.
Hiroshige Utagawa (Hiroshige Andō) -
Jeden z najbardziej znanych japońskich malarzy, grafików i twórców drzeworytów ukiyo-e. Początkowo tworzył portrety, przedstawiające głównie aktorów i kobiety, ale w późniejszych latach stał się sławny dzięki pejzażom i obrazom natury ...