NR 20

Józef Marek (1922 - 2020)

Martwa natura z piecem, 1954

Olej, płótno
97.00 x 68.00 cm

sygn. l.d.: Marek 54 ; opis autorski na odwrocie.

Cena wywoławcza: 2800 zł

CENA UZYSKANA: 2800 zł

Katalog wystawy "Józef Marek. Lata 50. i 60.”, Kraków 2005, s. 10
„Józef Marek. Malarstwo, grafika, rzeźba”, Kraków 2010, poz. 63
katalog wystawy „Józef Marek, Monograficzna Wystawa Prac 1952-1997", Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku,1998.

Józef Marek (1922 - 2020) - Malarz i rzeźbiarz. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uzyskując w 1952 dyplom w pracowni prof. X. Dunikowskiego. Od debiutu na wystawie plastyki krakowskiego okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków w 1952 aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym, wziął udział w kilkuset wystawach sztuki polskiej w kraju i za granicą. Uczestniczył w wielu konkursach na projekty rzeźb...