NR 21
W odległej galaktyce, ok. 1980
Technika własna, , gwasz, tempera
99.40 x 78.00 cm
nie sygn.
Cena wywoławcza:
1200 zł
*
CENA UZYSKANA: 1200 zł *
Dekoracyjna praca, zdominowana przez postindustrialnego stwora stojącego w apokaliptycznym krajobrazie.
STAN ZACHOWANIA
na odwrocie stempel inwentaryzacyjny pracowni artysty i numer 129; nieznaczne uszkodzenia marginesów.
STAN ZACHOWANIA
Ryszard Kwiecień (1930 - 2003) -
Polski artysta plastyk, pedagog Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ukończył krakowską ASP w 1956. Zajmował się malarstwem olejnym, tkaniną artystyczną (kastoplotami) i grafiką. W latach 1981-1986 był docentem kontraktowym na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, następnie docentem i kierownikiem Pracowni Tkaniny Artystycznej. Był członkiem Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk...