NR 63

Zofia Stankiewicz (1862 - 1955)

Plac Zamkowy w Warszawie, 1913

Akwaforta farbą zieloną i brązową, papier
22.60 x 15.00 cm

sygn. oł. l.d.: Zofia Stankiewicz; p.d.: Plac Zamkowy.

Cena wywoławcza: 400 zł

CENA UZYSKANA: 400 zł

Zofia Stankiewicz za tę pracę otrzymała I nagrodę na II Graficznym Konkursie im. Henryka Grohmana, który odbył się w gmachu warszawskiej Zachęty w 1913 roku.
Zofia Stankiewicz (1862 - 1955) - Graficzka, malarka, rysowniczka i ilustratorka, reprezentantka symbolizmu; ukończyła studia chemiczne w Charkowie; malarstwo studiowała w warszawskiej Szkole Rysunkowej (u W. Gersona) i w Académie Julian w Paryżu; jako ilustratorka współpracowała z warszawskimi czasopismami, m.in. z „Tygodnikiem Ilustrowanym”; od 1904 zajmowała się wyłącznie grafiką, zwłaszcza akwafortą