NR 66
[Wilanów] Widok Galleryi Gotyckiej w Willanowie, 1806
Miedzioryt, akwaforta, papier żeberkowy
35.50 x 47.00 cm
sygn. płyta: S. Vogel del.; J. Frey sc. Wg rysunku Zygmunta Vogla, rytował Jan Zachariasz Frey.
Grafika z albumu: „Zbiór Widoków słynniejszych pamiątek narodowych" 1806-1807.
K. Sroczyńska, Podróże malownicze. Zygmunta Vogla, Warszawa 1980, s. 5.
STAN ZACHOWANIA
Grafika po konserwacji.
Zygmunt Vogel (1764 - 1826) -
Polski malarz akwarelista, rysownik i architekt.