NR 93

Zestaw widoków miast śląskich, łużyckich, czeskich i niemieckich, koniec XVIII w.

Miedzioryt
18.00 x 14.10 cm

Cena wywoławcza: 1200 zł
M.in. Franckenstein (pol. Ząbkowice Śląskie), Olau (pol. Oława), Freiburg in Schlesien (pol. Świebodzice), Veitz (pol. Witnica), Glatz (pol. Kłodzko), Teschen (pol. Cieszyn).

Prace wykonane według jednego wzorca: widok ogólny, poniżej przedstawienia emblematyczne i herbem władającego rodu; w grafikę wkomponowana dewiza; na dole napis w języku niemieckim; część prac sygnowana.

Prace dołączane do czasopisma „Zittauisches, topographisches, biographisch-historisches, monatliches Tage-Buch", Zittau 1786-1807. W zestawie plansze poświęcone miejscowościom: Schlan (Slany, Czechy), Schöneck (Hesja),Kemberg (Saksonia-Anhalt), Kössen (Tyrol), Ilmenau (Turyngia), Jüterbog (Brandenburgia), Neumark (Turyngia), Muskau (pol. Mużaków, Saksonia), Raudnitz (Roudnice nad Łabą, Czechy), Erfurt (Turyngia). Rzadkie.