NR 26

Adam Bunsch (1896 - 1969)

Cyklameny, 1934

Drzeworyt barwny, papier
27.50 x 14.50 cm

sygn. oł. l.d.: Adam Bunsch, p.d.: drzeworyt.

Cena wywoławcza: 750 zł

CENA UZYSKANA: 950 zł

T. Dobrowolski pisał: „Adam Bunsch, twórca nie tylko obrazów symbolicznych, lecz także wielobarwnych i bardzo dekoracyjnych drzeworytów, wyraźnie japonizowanych, z przedstawieniem kwiatów (Irysy, Cyklameny), zwierząt i ptaków (Szczygieł, Zimorodek, Kury, Sowy, Bażanty)”.

STAN ZACHOWANIA

Praca naklejona narożnikami na stary podkład. Stan dobry.

STAN ZACHOWANIA

Adam Bunsch (1896 - 1969) - Malarz, grafik, literat, pedagog, związany ze środowiskiem artystycznym Krakowa i Bielska; studiował w Wiedniu i w krakowskiej ASP (u J. Mehoffera); z technik graficznych uprawiał głównie drzeworyt barwny (Głowa owcy, 1935), wyraźnie inspirowany drzeworytem japońskim, doprowadzając go do technicznej perfekcji; najchętniej przedstawiał zwierzęta i kwiaty, rzadziej podejmował tematykę...