NR 56

Karol Frycz (1877 - 1963)

Teofil Trzciński - słowik i primadonna Balonikowa, 1905

Tusz, kredka, ołówek, papier
42.00 x 30.00 cm

sygn. l. d.: K. Frycz. Kraków 1905

Cena wywoławcza: 2000 zł *
Na odwrocie szkice postaci ołówkiem i kredką. Praca z cyklu: Z teki Zielonego Balonika.
Karol Frycz (1877 - 1963) - Scenograf, malarz, rysownik, jeden z najwybitniejszych scenografów polskich XX w., twórca nowoczesnej scenografii, prekursor dekoracji trójwymiarowej na polskich scenach; współzałożyciel kabaretu Zielony Balonik; profesor krakowskiej ASP.