NR 15
Akwarela, gwasz
38.00 x 48.50 cm
sygn. z dedykacją p.d.
STAN ZACHOWANIA
Stan zachowania: praca w uszkodzonej ramie (ubytek ornamentu)
Stanisław Jakubowski (1885 - 1964) -
Malarz, grafik; studiował w Szkole Przemysłu Drzewnego w Stanisławowie i ASP w Krakowie; był autorem ok. tysiąca rycin (m.in. teki graficzne Prasłowiańskie motywy architektoniczne, 1923; Bogowie Słowian, 1933); wykonywał też ekslibrisy.